wtorek, 12 lutego 2013

Zła kobieta, (Bad Teacher)


Zła kobieta
film komedia, USA, 2011

plakat do filmu Zła kobieta (2011) plakat do filmu Zła kobieta (2011) plakat do filmu Zła kobieta (2011) plakat do filmu Zła kobieta (2011)
Film mówi o dziewczynie, kobiecie, która jest hm... tzw. pasożytem.
Kobieta jest jak Scrooge - tylko nie ma tyle kasy co on. Nie miła, tylko cel wzbogacenia się, nie utrzymuje kontaktów z rodziną na koniec staje się człowiekiem dobrym.
Jest ona nauczycielką w szkole i w ogóle olewa to, gdy jej narzeczony, milioner, gdyż uważa, że jest z nim dla pieniędzy. Kobieta pije, pali i bierze i jest ogóle krejol olewka życia, polowanie na bogaczy...lecz jak wiadomo, że to film produkcji USA, kończy się dobrze, czyli bohaterka główna się nawraca i żyje z tym jedynym.
Ale, mimo banalnego zakończenia, film był bardzo dobry.
komedia z ostrym i wulgarnym poczuciem humoru
"Zła kobieta" to komedia wakacyjna, tyle, że ani nie jest lekka, ani śmieszna i, jak to zwykle bywa, wszystkie zabawne sceny zdradzał zwiastun. Od kiedy w Hollywood panuje moda na kręcenie  wulgarno-zabawnych komedii możemy się spodziewać jeszcze wielu filmów w tym stylu. Oby trochę lepszych, bo pomysł na ten film był, ale czasem to za mało.

komentarz
Film nudny, banalny, fabuła i akcja przewidywalne. Pewne elementy w ogóle się nie kleją. Justin Timberlake przeraża zamiast śmieszyć, postać Russella Gettisa (Jason Segel) w ogóle nie potrzebna. Komediowe gagi raczej rodem z filmów dla młodzieży, niż z komedii dla dorosłych. Główna bohaterka od początku do końca niesympatyczna, a jej wewnętrzna przemiana odbywa się chyba w scenach wyciętych z filmu. Ot po prostu Elizabeth Halsey (Cameron Diaz) jest zła i płytka, a na koniec staje się całkiem ok. Nie kupuję tego. Dobry pomysł, ale wykonanie słabe. Scenariusz napisany na kolanie przez zdolnego amatora. Reżyser chyba nie do końca wiedział o czym jest film, który kręci. W sumie prosty, ograny
drugi
film godny polecenia, idealny na piątkowy wieczór :) Cameron dała czadu, a scena z myjką była bardzo interesująca :) Justysię Timberlake'a nie znoszę, ale akurat zagrał taką "ciotkę" jaką jest, więc to akurat musiało wyjść naturalnie. 
Reasumując, polecam! 
film dostał 3 nagrody i 1 nominację (więcej na Nagrosy i nominacje zła kobieta, kliknij.)
Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 1 Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 2 Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 4 Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 9 Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 41 Zła kobieta - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 37

2 komentarze:

Anna Chlebowska pisze...

Genialny blog<33
Zachęcam Cię do wpadnięcia na "!ZMIENIAJ ŚWIAT!", to nie jest mój blog, jednak jest to blog, który zmienił moje życie. Wielka akcja, przynajmniej wesprzyj ten cel obserwując, albo najlepiej wczuj się na całego. Warto jest coś zrobić, na dodatek, gdy ktoś wreszcie otworzył mi oczy.
"Mogę zmienić świat tylko z Tobą" - słowa autorki tego bloga, szkoda, że ciągle za mało takich ludzi.
f-me-i-am-famous.blogspot.com

kasia23112511 pisze...

Kiedyś oglądałam ten film, ale z tego co pamiętam średnio mi się podobał :) to tzw. raczej mało ambitne kino, a i humor raczej kiepski :)