wtorek, 12 lutego 2013

Niespokojni


Niespokojni
Film dramat, 2011, USA
plakat do filmu Restless (2011) plakat do filmu Restless (2011)

Aktorstwo: 6/10
Scenariusz:  7/10
Muzyka: 4/10
Wizualność: 6/10
Czy oglądać jeszcze raz: Nie
Dobry dla dzieciaków: Tak
Ocena: 6/10

Film opowiada o dwójce ludzi;
Annabel cotton (Mia Wasikowska)
Enoch brae (Henny Hopper)
Annie to pełna optymizmu dziewczyna, cieszy sie każdym dniem.
Niestety. Annie dni są policzone. Chora nieuleczalnie na raka mózgu dziewczyna stara się nie okazywać smutku, jaki ją dręczy. Enoch poznaje na pogrzebie jej kuzyna. Enocha to dość dziwny człowiek - chodzi na pogrzeby. Wszystkie. Mimo, że nie zna człowieka który zmarł, chodzi na nie. Wkrótce dowiadujemy się, że rodzice Enocha nie żyją, a on sam ma jedynego przyjaciela - Hiroshi Takahashi - Japoński duch kiedyś był pilotem wojskowym podczas II wojny  światowej. Pamięta on zamach na Hiroszimę.
Film pięknie ukazuje historię miłości i pokazuje, jak życie jest krótkie lecz pełne zaskakiwań. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak życie potrafi być krótkie i okrutne, tylko kiedy tracimy bliską nam osobę.

jeden z komentarzy z filmeweb.pl
genialny film. swietny scenariusz. uspokajajaca muzyka. film smutny, refleksyjny poruszajacy bardzo powazne kwestie, ale w sposob niedołujacy, nieprzygnebiajacy. historia realna ze skutkiem przewidywalnym, ale prowadzona w wywazony sposob.
drugi
Nieporywający, melancholijny, powoli się toczący film o dwójce kochających się ludzi. Ona pomaga mu pogodzić się z życiową tragedią, On-przeprowadza ją na drugi brzeg. 
Z pozoru nudny, ale po zastanowieniu ma w sobie coś urzekającego.

trzeci
Mnie ten film porwał. Nie w tempie pościgu, ale ludzkiego serca. Cały czas się coś działo na płaszczyźnie emocjonalnej i intelektualnej, ciekawe dialogi, zaskakujące pomysły bohaterów i urzekające sceny. Nietuzinkowe podejście do tematów poruszanych już wiele razy, dobrze zrealizowany na płaszczyźnie psychologicznej. Film dotyka bardzo rzeczywistych i ludzkich problemów, zarazem wciągając w podróż po wyobraźni. Pomaga obudzić wewnętrzne dziecko, mimo tego, ze porusza motyw śmierci i przemijania, ludzkiej tragedii, to jednak uczy radości życia i pokazuje w piękny sposób miłość i oddanie. Plus dla filmu za oryginalność. 
 i trochę zdjęć z filmu
 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 1 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 2 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 3 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 5 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 6 Restless - galeria zdjęć - zdjęcie nr. 29

Brak komentarzy: