wtorek, 15 stycznia 2013

Hobbit: niezwykła podróż


Film  fantasty, przygodowy, USA, 2012

plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)    plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)     plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)
Aktorstwo: 8/10
Scenariusz:  9/10
Muzyka: 7/10
Wizualność: 10/10
Czy oglądać jeszcze raz: Tak.
Dobry dla dzieciaków: Chyba tak.
Ocena: 9,8/10Film zaczyna się opowieścią o wielkim kamieniu, dzięki którym krasnoludy zdobyły szacunek innych ras. Gdy jednak straszny smok Smaug plądruje ich miasto, porywa bogactwa a w tym magiczny kamień ludność krasnoludzka nie ma się gdzie podziać. Samug zajmuje ich miasto i tam żyje.
 Następna scena pokazuje Bilba Bagginsa - głównego bohatera, który jest stary po 60 latach zaczyna pisać co mu się wydarzyło.
Hobbit Bilbo Baggins nosi nazwisko, które jest znane z przyzwoitości i niechęci do rządy przygód. Jednak jego matka - niejaka Tuk, nosiła nazwisko rodziny znanej z rządzy przygód. Ciekawe połącznie.
Gdy hobbit spotyka czarodzieja - znanego i słynnego Gandalfa - wszystko się zaczyna.
Gdy Gndalf przekonuje się, że Bilbo jest najlepszym kandydatem na ostatniego podróżnika, maluje znak na drzwiach Bilba. Dzięki niemu inne krasnoludy mają trafić do domu. Gdy przychodzą mówią mu o przygodzie, którą mają odbyć. Chodzi im o odebranie domu smokowi, który kiedyś im go odebrał.
Najpierw pierwsza srona Bilba - Bagginsa - nie zgadza się na tą wyprawę. Jednak gdy następneg dnia przemawia strona Tuka, rusza na pomoc krosnoludom. 
Bilbo uczy się wielu rzeczy: jak przeżyć bez domowych wygód, uczy się przyjaźni.

Film ma dwie części:
I. Hobbit: an unexpected journey

Film bardzo mi się podobał; niesamowite efekty specjalne, rasy fantasty które są niesamowicie pokazane. Naprawdę polecam, jednakże trzeba mieć czas - film trwa dość długo - 180 min + 8 minut napisy.
Jednakże polecam równie ciepło książkę : " Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R,R. Tolkiena. nie jest za długa, lekko się ją czyta.plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012) plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)        plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)   plakat do filmu Hobbit: Niezwykła podróż (2012)

3 komentarze:

patrycjaw pisze...

Nie oglądałam tego filmu.

Anonimowy pisze...

Miałam dzisiaj na jego jechać >.<
Ale nie mogłam... Szkoda że nie pojechałam, nie mogę się doczekać obejrzeć tego filmu.
Ola-chan

Paulina . pisze...

uuu no szkoda :(
dzięki za komentarz ola i patrycja ;3