piątek, 28 grudnia 2012

21 Jump Street

Film akcji i komedia kryminalna, USA, 2012
Aktorstwo 7/10
Scenariusz: 8/10
Muzyka: 8/10
Wizualność: 7/10
Czy oglądać jeszcze raz: Tak
Dobry dla dzieciaków: Tak
Dobry na randkę: Nie
Poczekać, aż będzie do wypożyczenia: Tak
Ocena: 8


Film ten opowiada o dwójce policjantów, którzy są różni ; Schmidt, który jest ciamajdą, a w młodości wyglądał jak Eminem. Dlatego tez, co pierwsze widzimy na filmie, to on wysiadający z autobusu do szkoły i w tle piosenka Eminema. Później widzimy jego przeciwieństwo; przystojny i fajny Jenko, który lubi wyśmiewać takich niedorajdów jak pierwszy. Siedem lat później spotykaja się w policji. Ich umiejętności nie są dobre; Jenko ma same F, a Schmidt jest superciamajdą i kolejny raz spotykają się w 21 Jump Street, gdzie policja ma główną siedzibę ekipy oficerów policji, którzy zajmują się sprawami młodych przestępców. Za pierwszą misję dostają się do liceum, gdzie znajduje się w obiegu nowy narkotyk, który powoduje, tzw. 4 fazy. pierwsza to chichot, a kończy się na śnie. Muszą złapać dostawcę, by narkotyk nie rozprzestrzenił się, jak epidemia.
Gdy są w szkole przypadkiem mylą imiona i kujon dostaje sie na humana, a Jenko na rozszerzoną chemię. Schmidt poznaje fajną dziewczynę- Molly, a Jenko znajduje w sobie nową pasję - chemia. 
Schmidt, który jako młody przez 4 lata nie czuł sie za dobrze w szkole, był pośmiewiskiem, tutaj staje się gwiazdą. Za to Jenko zaczyna zadawać się z kujonami, którzy im pomagają. Koniec końców fajnie sie kończy, zapowiedzią za następny film - JS 2, który pojawi sie w kinach za rok. W następnym filmie będą działać na uniwerku.
Film podobał mi się, trochę się pośmiałam, nie powiem. Uczy też wartści przyaźni, gdy spotykamy dwójkę policjantów, którzy na łożu śmierci mówią jak bardzo sie lubią. Możemy ich rozpoznać, gdyż grali w serialu z lat 80. pod tą samą nazwą. Dobrze zagrane, dobre piosenki i akcja sprawiają, że jesteś zainteresowany kontunuacją tego filmu. Polecam.

  
 
 jeden z dilerów. 
  

Brak komentarzy: